ISRRA

Switch to desktop

Spoločenské inovácie

11. decembra 2014  sa uskutoční v Austria Trend Hoteli v Bratislave v čase 9:00 – 13:00 hod.workshop o spoločenských inováciách Cieľom workshopu je predstaviť koncept spoločenských inovácií slovenskej verejnosti. Hlavnými prednášajúcimi budú predstavitelia organizácie The Young Foundation, ktorá sa dlhodobo venuje tejto téme vo Veľkej Británii a budú tu aj zaujímavé osobnosti zo Slovenska, ktoré sa podelia so svojimi skúsenosťami v tejto oblasti.
ČO SÚ SPOLOČENSKÉ INOVÁCIE

„Spoločenské inovácie možno definovať ako nové nápady – produkty, služby či modely – ktoré riešia spoločenské potreby efektívnejšie ako iné alternatívy a vytvárajú nové vzťahy alebo spolupráce v spoločnosti. Tieto nástroje sú prospešné pre spoločnosť a zároveň podnecujú k ďalšej aktivite. Spoločenské inovácie sa realizujú vo verejnom sektore, súkromnom sektore, treťom sektore ako aj v domácnostiach.“ (Definícia prevzatá z web stránky Európskej komisie).

Európske dokumenty definujú spoločenské inovácie ako jeden z nástrojov, ktorý môže prispieť k dosiahnutiu cieľov stratégie Európa 2020. Na Slovensku je ich podpora zároveň súčasťou vybraných operačných programov v programovom období 2014-2020.

KTO SÚ THE YOUNG FOUNDATION

The Young Foundation je neziskový, mimovládny think-tank so sídlom v Londýne špecializujúci sa na spoločenské inovácie. Inštitúcia bola založená v roku 2005. The Young Foundation je opisovaná ako centrum pre spoločenské inovácie. Svojou prácou sa zameriava na rad súčasných problémov, vrátane zdravia, starnutia, vzdelávania, komunít a bývania, rovnosti a práce s mládežou. Svoje projekty realizuje tak vo Veľkej Británii ako aj na medzinárodnej úrovni. Organizácia je aktívna vo výskume a vzdelávaní, špecializuje sa na vytváranie nových organizácií a podporuje ostatných, aby na podobné aktivity využívali aj nové technológie. Viac informácií možno získať na ich webstránke.

Nenechajte si ujsť zaujímavé prednášky od tých najskúsenejších v tejto téme. Veľká Británia patrí totiž medzi krajiny s najprepracovanejším modelom fungovania spoločenských inovácií. Navyše bude workshop slúžiť ako platforma pre networking odborníkov v oblasti spoločenských inovácií na Slovensku.

V priebehu nasledujúceho týždňa Vám zašleme podrobný program workshopu. V prípade záujmu sa, prosím, registrujte na uvedených kontaktoch. Neváhajte sa zaregistrovať na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo tel. č. 0911 102 645.  

 

Registrácia Workshop – Spoločenské inovácie

 Miesto:                   Austria Trend Hotel, Vysoká 2A, Bratislava

Dátum a čas:          11. 12. 2014, 9:00 – 13:00

Registrácia:    formulár zaslať na info@centire.com

 

Registračný formulár:

Meno:

 

Priezvisko:

 

Trvalé bydlisko  / sídlo firmy

Ulica:

 

Číslo:

 

PSČ:

 

Mesto:

 

E-mail:

 

Telefón:

 

Identifikačné údaje (ak firma)

Názov firmy:

 

IČO:

 

 

 Budeme sa tešiť na Vašu účasť!
Tím Centire